Меню & пошук

Як американські гірки виводять камені з нирок: лауреати Шнобелівської премії-2018

Як американські гірки виводять камені з нирок: лауреати Шнобелівської премії-2018

Найкращі безглузді наукові дослідження року


[ads-pc-2]

У Sanders Theatre в Гарварді нагородили лауреатів Шнобелівської премії 2018. Її щороку вручають за незвичні дослідження, які підвищують інтерес людей до науки, «змушують людей сміятися, а потім задуматися».

Медицина. Перемогу отримали американські урологи, які виявили, що катання на американських гірках сприяє виведенню каміння з нирок.

Антропологія. Лауреатами стали вчені, які з’ясували, що шимпанзе в зоопарках наслідують людей так само, як люди наслідують шимпанзе.

Економіка. Вчені з Канади, США, Сингапура та Китаю здобули премію з економіки за експеримент щодо того, як вколювання голок в ляльку вуду допомагає зняти стрес, пов’язаний зі злим босом.

Біологія. Дослідники довели, що дегустатори вина можуть на запах визначити, чи є в бокалі муха.

Премія миру. Дослідники з Іспанії та Колумбії виявили, що чверть усіх водіїв іноді кричить за кермом, а 2% роблять це постійно.

Харчування. Вчені з кількох країн отримали відзнаку за дослідження поживності канібалістичної дієти. Виявилося, що канібали отримували менше калорій, ніж прихильники сучасних дієт.

Хімія. У Португалії досліджували, як людська слина справляється із забрудненнями поверхонь, і також отримали нагороду.

Репродуктивна медицина. Вчених нагородили за дослідження пульсації пеніса в чоловіків з діабетом та імпотенцією за допомогою обертання пеніса поштовими марками.

Література. Лауреатами стали вчені, які виявили, що люди, які використовують складні ґаджети, не знають про всі їхні функції, бо не читають інструкції.

Фото: unsplash

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: