Меню & пошук

Викиди парникових газів від споживання музики стали найбільшими в історії − дослідження

Викиди парникових газів від споживання музики стали найбільшими в історії − дослідження

Але виробництво пластику для музичної індустрії зменшилося


[ads-pc-2]

Викиди парникових газів через споживання музики сильно збільшилися порівняно з попередніми десятиліттями, пише Pitchfork з посиланням на дослідження вчених Університету Глазго. При цьому з поширенням стрімінгових сервісів виробництво пластику для музичної індустрії зменшилося.

У 2000 році музична індустрія у США продукувала 61 мільйон кілограмів пластику за рік, а в 2016-му кількість зменшилася до 8. Проте викиди парникових газів в атмосферу через індустрію значно збільшилися. 2000 року в США показник становив 157 мільйонів кілограмів, а 2016 року − 200-350.

Вчені пояснюють такий ефект зменшенням популярності фізичних музичних форматів і збільшенням використання стрімінгів.

«Цифри можуть свідчити про те, що збільшення скачування та стрімінгу музики робить індустрію більш екологічною. Але якщо подивитися на кількість енергії, що використовується для того, щоб підтримувати онлайн-прослуховування, картина буде іншою. Зберігання та обробка музики онлайн вимагає величезної кількості ресурсів та енергії, а це впливає на довкілля», − каже професор Університету Осло Кайл Девайн.

Незважаючи на те, що споживання музики зараз найбільше в історії впливає на довкілля, споживачі платять за музику менше, ніж коли-небудь. 1997 року споживачі були готові віддавати за музику близько 4.83% тижневої зарплати, а в епоху стрімінгів − лише 1%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: