Меню & пошук

Вчителя з Кенії визнали найкращим у світі. 80% свого доходу він витрачає на освіту учнів

Вчителя з Кенії визнали найкращим у світі. 80% свого доходу він витрачає на освіту учнів

Пітер Табічі отримав приз у розмірі мільйон доларів


[ads-pc-2]

Вчитель математики і фізики з Кенії Пітер Табічі став переможцем Global Teacher Prize 2019. 80% свого доходу він витрачає на школу і допомогу талановитим учням з незаможних сімей, пише The Guardian.

Йому присудили нагороду в мільйон доларів. Табічі обрали переможцем серед 10 тисяч кандидатів зі 179 країн.

Пітеру Табічі 36 років, він вчитель математики та фізики і член Ордену францисканців. Він викладає у середній школі в селі Пвані, у віддаленій частині Великої рифтової долини в Кенії.

Майже всю свою зарплату він витрачає на матеріальну допомогу учням, підручники та шкільну форму. Інакше вони б не могли вчитися у школі.

Більше 90% його учнів з бідних сімей, а майже третина − сироти або мають лише одного з батьків. У школі Табічі є тільки один комп’ютер і поганий інтернет-зв’язок, проте його учні проводять дослідження та беруть участь у міжнародних змаганнях.

«Я тут лише завдяки досягненням моїх учнів. Ця нагорода дає їм шанс. Вона показує світові, що вони можуть робити все», − сказав Табічі на церемонії вручення Global Teacher Prize 2019.

За останні три роки завдяки викладанню Пітера кількість учнів у місцевій школі подвоїлася до 400, а випадки поганої поведінки зменшилися із 30 на тиждень до 3. 2017 року лише 16 учнів із 59 вступили в коледж, а у 2018-му − 26 почали навчання в коледжі та університеті. Також значно підвищилися досягнення в навчанні серед дівчат. 

Фото: Global Teacher Prize

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: