Меню & пошук

Ученим вдалося вирахувати, які міста можуть опинитися під водою до 2050 року

Ученим вдалося вирахувати, які міста можуть опинитися під водою до 2050 року

Краще запланувати подорож в Мумбаї та Бангкок на найближчий ча


[ads-pc-2]

Від зростання рівня світового океану до 2050 року постраждає втричі більше людей, аніж вважали раніше. Нове дослідження оприлюднили вчені американського наукового центру Climate Central – пише The New York Times.

Автори доповіді розробили точніший спосіб розрахунку висоти географічної місцевості на основі супутникових даних  і виявили, що попередні цифри були надто оптимістичними. Нове дослідження показує, що близько 150 мільйонів людей зараз проживають на суші, яка до середини століття буде нижче лінії відпливу.

Зокрема під загрозою затоплення південь В’єтнаму, де проживає близько 5 млн. людей. У Таїланді зараз понад 10% громадян проживають на землях, які, імовірно, будуть затоплені до 2050 року, порівняно з лише 1% згідно із попередніми дослідженнями. Столиця країни, Бангкок, у центрі зони ризику.

Нові прогнози дозволяють припустити, що значна частина Мумбаї, фінансової столиці Індії й одного з найбільших міст світу, ризикує бути знищеною.

Утім науковці додають: такі висновки не мають «ставити хрест» на територіях, що опинилися  під загрозою затоплення. Нові дані показують, що близько 110 мільйонів людей уже живуть у місцях, що знаходяться нижче лінії відпливу, але захищені морськими дамбами й іншими бар’єрами. Відтак дослідники радять прибережним країнам інвестувати більше в захисні споруди, але й водночас готуватися до переселення людей з прибережних зон углиб країни.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: