Учені з’ясували, як можна передбачити повернення депресії
Учені з’ясували, як можна передбачити повернення депресії
Вчені обрали новий критерій для аналізу − особливості роботи системи винагороди.
[ads-pc-2]
Учені зі Швейцарії, Німеччини й Великої Британії навчилися передбачати ймовірність повторної депресії по тому, як пацієнт приймає рішення.
Передбачити рецидив доволі складно, але існують фактори, які підвищують імовірність того, що хвороба повернеться, наприклад, пережита в дитинстві психологічна травма. У новій роботі дослідники використали для передбачення рецидиву інший показник − особливості того, як працює система винагороди.
У дослідженні взяли участь 123 пацієнти з депресією в ремісії. Під час експерименту їм треба було оцінити зусилля, які вони готові витратити, щоб отримати винагороду. Тест пройшли 66 учасників контрольної групи.
За пацієнтами спостерігали ще пів року після того, як вони перестали пити антидепресанти. Люди з депресією проходили тест повільніше, ніж учасники контрольної групи, а також погоджувалися витрачати менше зусиль для досягнення мети.
Ті, до кого протягом пів року повернулася хвороба, найдовше розмірковували над тестом. Проаналізувавши швидкість прийняття рішення про отримання винагороди, учені змогли правильно визначити, чи станеться в людини рецидив.
Крім того, дослідники припускають, що оскільки система винагороди принципово важлива для діагностики й лікування депресії, надалі її можна буде використовувати для передбачення можливого повернення депресії.