Меню & пошук

Вчені з’ясували, що мікропластик значно забруднює повітря

Вчені з’ясували, що мікропластик значно забруднює повітря

Забруднення під час снігопадів виявили в Антарктиці та в Альпах


[ads-pc-2]

Велику кількість мікропластику виявили в снігу від Арктики до Альп, пише The Guardian з посиланням на дослідження міжнародної групи вчених. Із цього науковці зробили висновок, що в повітрі є багато мікропластику.

Дослідники зясували, що в повітрі міститься значна кількість мікропластику і тому потрібно терміново досліджувати його вплив на організм людини.

Аналіз крижин з океану між Ґренландією та Шпіцбергеном показав, що в них міститься в середньому 1 760 частинок мікропластику на літр, а поруч з європейськими територіями – 24 600 частинок на літр.

Мікропластик розповсюджується різними куточками планети через вітер.

Науковці вважають, що потрібно досліджувати, як мікропластик, який переноситься повітрям, впливає на здоровя людини. Ранішен частки мікропластику виявили в легенях, уражених раком.


У воді, в повітрі, у нашому організмі: що таке мікропластик і як він опинився всюди.


Багато мільйонів тонн пластику потрапляють на сміттєзвалища, моря та океани по всьому світу. Там під дією природних умов пластик розкладається на мікропластик. Дослідження показали, що людина в середньому споживає 330 часток мікропластику щодня, його знайшли у воді з кранів у різних країнах світу, в організмах риб і навіть у людських екскрементах. У квітні 2019 року мікропластик вперше виявили в повітрі в Піренейських горах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: