Меню & пошук

Вчені стверджують, що розкрили таємницю Бермудського трикутника

Вчені стверджують, що розкрили таємницю Бермудського трикутника

Обійшлося без містики


[ads-pc-2]

Британські океанографи з Саутгемптонського університету проводили дослідження останні десятиліття і кажуть, що розгадали таємницю Бермудсього трикутника. Вони визначили, що кораблі затягувало в океан величезними хвилями, понад 30 метрів у висоту, пише Vice з посиланням на документальний фільм, знятий за участю вчених.

Бермудський трикутник – це територія в океані між південним краєм Флориди, Пуерто Рико та Бермудськими островами на півночі. Про нього заговорили з початку 1900-х років, коли медіа вперше почали писати про зникнення кораблів у цій зоні.

З тих часів з’явилося багато теорій, які намагалися пояснити зникнення суден і літаків. Остання з них стосувалася високих хвиль. Дослідження було опубліковане 1995 року та описувало «неконтрольовану хвилю» (freak wave або rogue wave) у 18,5 метрів, яку супутники зафіксували в Північному морі.

Неконтрольовані хвилі досягають дуже великою висоти та з’являються непередбачувано у відкритому морі. Ці хвилі можуть розбиватися з тиском від 8.5 psi до 140 psi, йдеться в дослідженні, в той час як сучасні кораблі витримують 21 psi.

У коментарі в документальному фільмі про Бермудський трикутник океанограф з Саунтгемптонського університету доктор Саймон Боксал каже, що коли шторми з півдня і півночі сходяться, можна зафіксувати хвилі у 30 метрів.

У рамках дослідження його команда за допомогою симуляції відтворила 30-метрові хвилі та збудувала модель великого корабля, щоб побачити, якої шкоди хвилі можуть завдати йому. Виявилося, що хвилі можуть розламати корабель на дві частини, тож він може потонути за кілька хвилин.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: