Вчені розробили технологію 3D-друку будівель з ґрунту
Вчені розробили технологію 3D-друку будівель з ґрунту
Команда також планує дослідити, чи можливе 3D-будівництво з місцевого ґрунту на інших планетах.
[ads-pc-2]
Вчені створили екологічну альтернативу бетону в галузі будівництва — метод 3D-друку з ґрунту, пише The Guardian.
Ця технологія може стати стійкою альтернативою бетону, на який припадає близько 7% викидів вуглекислого газу, за даними Міжнародного енергетичного агентства. Бетон все ще залишається основним матеріалом в будівництві, але його неможливо переробити для повторного використання, а на його змішування і транспортування потрібно багато енергії.
Сарбаджіт Банерджі, професор в Техаському університеті A&M, вважає, що 3D-друк забезпечить універсальність і дозволить створювати цілі архітектурні конструкції.
«Попри те, що широке використання бетону зробило доступ до житла легшим і сприяло зростанню міст, це призвело до значних екологічних витрат», — сказав він. «Однак, ми представляємо нову парадигму будівництва, в якій використовуються природні матеріали. Використання таких матеріалів відкриє шлях до створення будівельних конструкцій, спеціально адаптованих до місцевих кліматичних умов, замість шаблонних будинків».
При використанні місцевих матеріалів не буде необхідності у транспортуванні бетону на великі відстані, що ще більше знизить вплив на навколишнє середовище.
Банерджі з командою вчених також планують дослідити, чи можливе 3D-будівництво з місцевого ґрунту на інших планетах.
«Ми розглядаємо це дослідження не тільки як можливість замінити бетон, але і як засіб для будівництва в складних умовах… [Технологія] одного разу може бути використана за межами Землі для створення поселень на Місяці або навіть на Марсі».