Меню & пошук

Вчені почали підготовку до зіткнення з уявним астероїдом і створюють сценарії порятунку Землі

Вчені почали підготовку до зіткнення з уявним астероїдом і створюють сценарії порятунку Землі

Як проходить репетиція Армагеддона


[ads-pc-2]

Астрономи з NASA, Європейського космічного агентства (ESA) та інші космічні організації розпочали репетицію Армагеддона. За легендою навчань, до Землі наближається астероїд, а зіткнення з ним може відбутися 29 квітня 2027 року, пише The Verge.

Астероїд 2019 PDC виявили тільки в березні. Тоді вірогідність зіткнення Землі з ним становила 1/50000, але з часом вона зросла до 1/100. Навчання триватимуть тиждень, за цей час вчені мають вигадати можливі варіанти порятунку Землі: продумати, як змінити траєкторію астероїда, як знайти джерела фінансування і як краще повідомити про це людям.


Вчені пропонують кілька варіантів того, як можна запобігти уявному зіткненню.

1. Змінити траєкторію об’єкта ударом. Вчені пропонують перевірити, чи можна змінити орбіту астероїда, вдаривши апаратом DART по супутнику, що обертається навколо астероїда Дідім.

2. Підірвати астероїд.

3. Змінити траєкторію астероїда, використовуючи гравітацію космічного апарата.

4. Пофарбувати частину астероїда в білий колір, який краще відбиватиме світло, що має змінити траєкторію астероїда.

У дійсності вчені не занепокоєні загрозами від реальних астероїдів, що були б подібними до 2019 PDC. Проте 2004 року таку загрозу становив астероїд Apophis. У той час астрономи розрахували, що загроза його зіткнення з Землею в 2029 році становила 2,7%. Проте пізніші розрахунки показали, що зіткнення з ним не відбудеться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: