Меню & пошук

В океанах зменшується кількість кисню через глобальне потепління – дослідження

В океанах зменшується кількість кисню через глобальне потепління – дослідження

Це загрожує багатьом видам риб


[ads-pc-2]

Зміна клімату і забруднення води хімічними речовинами зменшують кількість кисню в океанах і загрожують багатьом видам риб. Про це говорять результати нового дослідження  Міжнародного союзу охорони природи. Близько 700 ділянок океану зараз страждають від низького вмісту кисню, тоді як у 1960-х роках їх було лише 45.

Чим більше виділяється вуглецю, який підсилює парниковий ефект, тим більше тепла поглинається океанами. У свою чергу, тепліша вода може містити менше кисню. За оцінками вчених, в період з 1960 по 2010 рік кількість розчиненого в океанах кисню зменшилася на 2%. Навіть невеликі зміни можуть значно вплинути на морську флору і фауну. Воду з меншою кількістю кисню полюбляють медузи, але вона є несприятливою для видів, що швидко плавають: тунця, марлін, різновидів акул.

Дослідники вважають, що світові океани втратять 3-4% кисню до 2100 року, якщо країни не зменшать кількість викидів вуглецю. 

«Зменшення кисню в океані загрожує морським екосистемам, які вже відчувають стрес від потепління і окислення океану», – сказав один з авторів звіту, Ден Лаффол. «Для того, щоб зупинити розширення ділянок з низьким вмістом кисню, нам необхідно рішуче скоротити викиди парникових газів, а також забруднення речовинами з сільського господарства та інших джерел».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: