Меню & пошук

В Києві нашестя метеликів. Пояснюємо чому

В Києві нашестя метеликів. Пояснюємо чому

Насолоджуйтесь навалою метеликів, бо скоро її не буде


[ads-pc-2]

В Києві нетипово велика кількість метеликів різновиду під назвою «Сонцевик рудо-чорний». Про це активно пишуть користувачі соцмереж.

Гість :)

A post shared by Maryna (@marysia_ua) on

Моя прелесть? Теперь ее зовут «чипс»

A post shared by Queen Of Fucking Everything (@ikarynochka) on

В коментарі для Inspired ентомолог, доктор біологічних наук, професор, завідувач відділу ентомології Інституту зоології Валерій Корнєєв пояснив чому виникло нашестя метеликів:

«Сонцевик рудо-чорний так зветься метелик, який у масі з’явився сьогодні має гусінь, що живиться на найрізноманітніших листяних деревах, переважно на вербах і тополях. Минулий рік був для нього особливо сприятливий, і дорослі метелики минулого року були також численні. Весна цьогоріч була «моментальною», то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день. Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час. Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили імаго, тобто, дорослі метелики».
Науковець також додав, що в Європі і аж до Центральної Азії ентомологи спостерігають катастрофічне падіння чисельності більшості видів метеликів. Через непрогнозовані природні умови, вплив людини, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави, вони незворотно скорочують свої ареали та гинуть.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: