Меню & пошук

Усі сучасні люди походять з північної Ботсвани – дослідження

Усі сучасні люди походять з північної Ботсвани – дослідження

Вчені вперше змогти точно визначити місце походження людства


[ads-pc-2]

Нове дослідження міжнародної групи вчених довело, що предки сучасних людей походять з північної Ботсвани. Протягом 70 000 років вони жили в цьому регіоні, аж поки зміни клімату не змусили їх мігрувати з Африки й розселитися по всьому світу – пише CNN.

Науковці вже давно знали, що «колискою» людства була Африка, а нове дослідження дозволило звузити місце походження людей. Воно показало, що предки Homo sapiens почали своє існування 200 000 років тому в регіоні, що знаходиться на півдні від басейну річки Замбезі. Він включає в себе північну Ботсвану, частину Намібії та Зімбабве.

З’ясувати це допоміг аналіз ДНК.

«Мітохондріальна ДНК діє як капсула часу наших прабатьків, повільно накопичуючи зміни, які відбулися протягом поколінь. Порівнюючи повний код ДНК, або мітогеном, у різних людей, можна отримати інформацію про те, наскільки тісно вони пов’язані», – пояснює Ванесса Хаєс, головна авторка дослідження з Інституту медичних досліджень Гарван і Сіднейського університету.

Дослідники зібрали базу понад 1000 мітогеномів, включаючи ті, що належать до найбільш ранньої серед відомих людських цивілізацій, і проаналізували їх.

«Ми помітили значну генетичну розбіжність у найбільш ранніх зразках ДНК, що свідчить про те, що наші предки переселилися з батьківщини приблизно 130 000–110 000 років тому. Перші мігранти вирушили на північний схід, а за ними друга хвиля мігрантів відправилася на південний захід. Третя частина населення залишалася на батьківщині до сьогодні. На відміну від північно-східних мігрантів, південно-західні почали процвітати, у них з’явився стабільний приріст населення», – каже Хаєс.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: