Меню & пошук

Український ПЕН обрав 100 найкращих книг української літератури

Український ПЕН обрав 100 найкращих книг української літератури

Список став першим літературним ТОП-100 незалежної України


[ads-pc-2]

Сьогодні Український ПЕН презентував перший список ТОП-100 знакових творів української літератури. До нього увійшли роботи, створені між XVIII століттям та сучасністю.

До цього часу жодна інституція чи компанія не бралася за аналогічний проєкт. Хоча в багатьох країнах існують списки на кшталт «Золотої літературної спадщини», на які орієнтуються видавці, колекціонери, чиновники, читачі та бібліотекарі.

«Це завдання вирішив узяти на себе Український ПЕН, до якого входять українські письменники, журналісти, видавці, перекладачі, науковці, правозахисники та культурні менеджери», – розповідає ініціаторка проєкту, виконавча директора Українського ПЕН Тетяна Терен.

За її словами, робота над списком тривала понад 6 місяців. Супроводжувалася обговореннями, сварками, численними голосуваннями та дискусіями. ТОП-100 обирали серед запропонованих 300 творів.

Критеріями були українська мова твору (поезія, драматургія, есеїстика, романи – наукові не входять до списку), внесок у світову та українську літератури та період публікацій – XVIII-ХХІ століття. Кожен автор представлений одним твором.

Серед авторів першого українського ТОП-100 – Григорій Сковорода, Емма Андієвська, Юрій Андрухович, Софія Андрухович, Іван Багряний, Микола Бажан, Ірина Вільде, Марко Вовчок, Аттила Могильний, Марія Матіос та інші. Детальний список опублікований на сайті The Ukrainians.

Водночас список не є каноном для вивчення чи орієнтування в українській літературі. Адже в ньому не представлені попередні історичні періоди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: