Меню & пошук

У США створили набори для жертв зґвалтування

У США створили набори для жертв зґвалтування

Їх розкритикували чиновники


[ads-pc-2]

У США 23-річна Медісон Кемпбел випустила набори для жертв сексуального насилля MeToo Kit. З їхньою допомогою можна швидко зібрати докази про зґвалтування. Однак деякі чиновники та прокурори розкритикували набір, назвавши його незаконним, пише Vox.

До набору входять серветки, інструмент для збору проб ДНК та стрічка з написом «доказ».

«Після зґвалтування я навіть не хотіла торкатися себе – не кажучи вже про те, щоб хтось торкався мого тіла чи втішав мене. Потерпілі повинен мати право зафіксувати та зібрати докази щодо насилля у власному будинку», – заявила ініціаторка Медісон Кемпбел.

Однак, згідно із законодавством США, жертва не може самостійно збирати докази про сексуальне насилля. Цим має займатися незалежний експерт. Дана Нессель, генпрокурорка Мічигану, у своєму зверненні заявила: Кемпбел спекулює на рухові #MeToo, а використання набору може ускладнити роботу правоохоронців.

«Ця компанія безсоромно намагається скористатись фінансовими перевагами руху #MeToo, заманюючи жертв тим, що вони нібито після сексуального нападу зможуть вдома зібрати докази. Але суд їх не прийме до уваги. І навряд чи будь-яка приватна лабораторія матиме доступ до CODIS (Національна база даних ДНК, створена та підтримується ФБР), що значно обмежить можливість виявлення невідомих правопорушників», – заявила Нессель.

Також, за її словами, набір не може конкурувати з повноцінним медичним оглядом. Адже тільки лікарі можуть визначити, чи була нанесена травма під час зґвалтування або як запобігти небажаній вагітності чи інфекціям, що передаються статевим шляхом. У Мічигані огляд для жертв сексуального насилля безкоштовний протягом 120 годин після нападу. В інших штатах також діють пільги на медичні послуги жертвам зґвалтування.

Набори ще не вийшли в продаж. Ціна на них теж невідома.

Кемпбел заявила: працюватиме з юристами над тим, аби суд приймав до уваги докази, зібрані в такий спосіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: