Тисячі людей відмовляються від подорожей літаком через зміни клімату
Тисячі людей відмовляються від подорожей літаком через зміни клімату
Еко-активісти розпочали кампанію на наступний рік — #flightfree2020.
[ads-pc-2]
На авіаційну галузь припадає 2% антропогенних викидів вуглекислого газу. За даними Європейської комісії, пасажир на рейсі з Лондона в Нью-Йорк і в зворотному напрямку генерує стільки ж СО2, скільки середня людина в Європейському союзі, обігріваючи свій будинок щороку. До 2050 року очікується збільшення викидів до 22%, якщо нічого не зміниться.
У 2018 році шведська активістка Майя Розен розпочала кампанію «Flight Free» з метою заохочення 100 000 людей не літати протягом одного року. Хоча лише близько 14 000 підписали онлайн-обіцянку «#flightfree2019», кампанія змусила більше людей усвідомити актуальність кліматичної кризи й спонукала їх частіше подорожувати поїздом. Екоактивісти заохочують усіх приєднатися до кампанії «#flightfree2020».
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Нещодавно 37-річний соціолог Роджер Тайерс здійснив поїздку з Великобританії у Китай. Подорож зайняла 1 місяць, і за цей час Тайерс змінив 24 потяги та витратив $2500 – майже втричі дорожче квитка на літак.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Саме кліматична криза, а не любов до потягів, змусили соціолога вибрати цей складний маршрут. Тайерс розповів, що припинив подорожувати літаком, коли експерти ООН попередили, що світу залишилося менше ніж 11 років, щоб уникнути катастрофічних наслідків глобального потепління.