Меню & пошук

Тропічні ліси Амазонки зникнуть до 2064 року через зміни клімату та вирубку лісів — дослідження

Тропічні ліси Амазонки зникнуть до 2064 року через зміни клімату та вирубку лісів — дослідження

За оцінками вчених, під час фотосинтезу Амазонка поглинає до однієї десятої викидів, спричинених діяльністю людини.


[ads-pc-2]

За прогнозами вчених, тропічні ліси Амазонки у Південній Америці зникнуть до 2064 року, перетворившись на посушливі чагарники через зміни клімату та вирубку лісів, пише Daily Mail. Це результати дослідження вчених Університету Флориди під керівництвом Роберта Волкера, опубліковане у журналі Environment. 

Крім зменшення забруднення повітря і регулювання кількості кисню і вуглецю у світі, ліси Амазонки створюють власні опади для забезпечення місцевого населення прісною водою. За оцінками вчених, під час фотосинтезу Амазонка поглинає до однієї десятої викидів, спричинених діяльністю людини.

Професор Вокер каже, що в найближчі кілька десятиліть Амазонка перетвориться з густого тропічного лісу у відкриту савану, в якій переважають легкозаймисті трави й чагарники.

Серед причин: зміни клімату, знищення місцевої екології через видобуток золота, вирубка лісів, що призводить до  зменшення кількості опадів і подовження посушливого сезону, та «колапс» управління навколишнім середовищем у Бразилії.

«Найбільша проблема пов’язана зі збільшенням смертності дерев через посуху в результаті синергії вогню, збезлісення і вирубки лісу», — пише Волкер у статті. Один сезон посухи у тропічних лісах Амазонки може зменшити поглинання вуглекислого газу лісом на роки після відновлення дощів. 

Ліси Амазонки регулярно переживають періоди засухи й пожеж — приблизно кожні п’ять років. Однак через діяльність людини зелені масиви не встигають відновлюватися, внаслідок чого збільшується частота і тривалість цих періодів.

Раніше Inspired розповів, як допомогти зменшити темпи знищення лісів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: