Меню & пошук

Третина льоду в Гімалаях розтане через зміни клімату − дослідження

Третина льоду в Гімалаях розтане через зміни клімату − дослідження

Китай, Індія, Пакистан і Афганістан під загрозою


[ads-pc-2]

Третина льоду в Гіндукуші та Гімалаях розтане до 2100 року через глобальне потепління, пише CNN з посиланням на звіт «Оцінка Гімалаїв та Гіндукушу».

Це станеться навіть якщо людству вдасться зменшити викиди парникових газів та виконати умови Паризької угоди. Якщо цього не досягти, у регіоні розтане дві третини льодовиків.

Збільшення температури є серйозною загрозою для 8 країн, серед яких Китай, Індія, Пакистан та Афганістан. Вода з льодовиків району Гімалаїв і Гіндукушу впадає в 10 басейнів річок і забезпечує питну воду, зрошення та енергетичні потреби для 1,9 мільярдів людей − близько чверті світового населення.

Льодовики на цій території почали поступово танути ще з 1970-х років. За прогнозами вчених, спочатку танення льодовиків призведе до збільшення рівня води у річках, а відповідно до паводків. А з 2060-х років річки можуть почати висихати. Бездіяльність може призвести до серйозних наслідків: це вплине на водопостачання та вирощування продуктів харчування, а також несе загрозу масових переселень, йдеться у звіті.

Звіт «Оцінка Гімалаїв та Гіндукушу» створювали разом понад 200 вчених з різних країн, щоб зібрати якомога більше даних про цей регіон та заохотити міжнародне співробітництво у вирішенні кліматичних проблем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: