Меню & пошук

Сигарети шкодять природі навіть після того, як їх викурили − дослідження

Сигарети шкодять природі навіть після того, як їх викурили − дослідження

Згаслі недопалки продовжують виділяти нікотин ще мінімум протягом тижня.


[ads-pc-2]

Американські спеціалісти з Національного інституту стандартів і технологій повідомили, що сигарети продовжують шкодити природі навіть після того, як їх докурили. Учені визначили, що навіть згаслі недопалки виділяють за день до 15% нікотину, який міститься в димі палаючої сигарети.

Автор дослідження − інженер-еколог Дастін Поппендик. Разом з командою він створив машину, яка імітує куріння, і пропустив через неї 2100 сигарет. Викурені сигарети вчені помістили в камеру з нержавіючої сталі, щоб визначити кількість хімічних речовин, які вони виділять.

Найбільше нікотину недопалки виділяли в перші 24 години. Викиди спостерігалися й на п’ятий день експерименту, але їх було вдвічі менше. Крім того, викиди також збільшувалися з підвищенням температури в камері.

На думку Поппендика, людям варто більш відповідально ставитися до куріння: частіше витрушувати попільнички та не кидати недопалки на природі.

«Вам може здаватися, що якщо ви не курите в машині біля дітей, то ви захищаєте їх. Але якщо в попільничці у вашій нагрітій машині повно недопалків, які виділяють ці хімічні речовини, вплив буде такий самий, як від куріння», − сказав Поппендик.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: