Меню & пошук

Спів птахів покращує самопочуття людини та робить її щасливішою — дослідження

Спів птахів покращує самопочуття людини та робить її щасливішою — дослідження

Птахи «співають», щоб позначити й захистити свою територію.


Дослідження Каліфорнійського політехнічного університету підтверджує, що спів птахів покращує самопочуття людини, пише Independent. 

«Існує безліч доказів того, що проведення часу на природі позитивно впливає на добробут людини. Однак в небагатьох дослідженнях розглядалися особливі якості природи, які забезпечують ці переваги», — сказала біологиня Даніель Ферраро, яка керувала дослідженням.

Ферраро і її команда сховали динаміки, які програвали записаний щебет різних птахів на двох ділянках стежок у Боулдерському відкритому просторі й у гірських парках в Колорадо. Дослідники чергували спів птахів і відключення динаміків на кожній ділянці стежки щотижня. Після цього вони опитали мандрівників, як вони пройшли ці ділянки.

Ті, хто чув спів птахів з динаміків, повідомляли про краще самопочуття і відчували себе щасливішими, ніж ті, хто не чув.

«Я досі приголомшений тим, що всього 7-10 хвилин впливу цих звуків поліпшили самопочуття людей. Це дійсно підкреслює, наскільки важливий слух для нас і, можливо, для інших тварин», — сказав професор біології Каліфорнійського політехнічного університету Клінтон Френсіс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: