Меню & пошук

Спів птахів покращує самопочуття людини та робить її щасливішою — дослідження

Спів птахів покращує самопочуття людини та робить її щасливішою — дослідження

Птахи «співають», щоб позначити й захистити свою територію.


[ads-pc-2]

Дослідження Каліфорнійського політехнічного університету підтверджує, що спів птахів покращує самопочуття людини, пише Independent. 

«Існує безліч доказів того, що проведення часу на природі позитивно впливає на добробут людини. Однак в небагатьох дослідженнях розглядалися особливі якості природи, які забезпечують ці переваги», — сказала біологиня Даніель Ферраро, яка керувала дослідженням.

Ферраро і її команда сховали динаміки, які програвали записаний щебет різних птахів на двох ділянках стежок у Боулдерському відкритому просторі й у гірських парках в Колорадо. Дослідники чергували спів птахів і відключення динаміків на кожній ділянці стежки щотижня. Після цього вони опитали мандрівників, як вони пройшли ці ділянки.

Ті, хто чув спів птахів з динаміків, повідомляли про краще самопочуття і відчували себе щасливішими, ніж ті, хто не чув.

«Я досі приголомшений тим, що всього 7-10 хвилин впливу цих звуків поліпшили самопочуття людей. Це дійсно підкреслює, наскільки важливий слух для нас і, можливо, для інших тварин», — сказав професор біології Каліфорнійського політехнічного університету Клінтон Френсіс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: