Меню & пошук

Скільки метеоритів і пилу щорічно падає на Землю — дослідження

Скільки метеоритів і пилу щорічно падає на Землю — дослідження

Основну частину маси становлять крихітні частинки пилу.


[ads-pc-2]

Команда британських вчених підрахувала, що маса космічного каміння, яке щороку падає на Землю, перевищує  16 000 кг. Про це пише BBC. У масу не включено пил, який постійно осідає на планеті.

Нова оцінка дає гарне уявлення про загальну кількість скелястих уламків, що прилітають з космосу.

«Більшість об’єктів, що потрапляють на Землю, дуже маленькі, — пояснив математик з  Манчестерського університету  Джефф Еватт.

Зазвичай вони важать від 50 г до 10 кг. Об’єкти, маса яких понад 10 кг, — рідкість. 

Інше дослідження, підготовлене спільно вченими з Кембриджського університету, Імперського коледжу Лондона і Британської антарктичної служби, проводить оцінку ризиків для всієї планети. Воно виявило, що 60% падінь космічного каміння припадає на полюси Землі. Саме на полюсах  було знайдено більшість метеоритів. Контраст «чорного на білому» робить пошук набагато простішими.

Так команда вчених знайшла 120 метеоритів у 2019 і 2020 році. На основі цього вони змоделювали загальну кількість падінь космічного каміння в рік — близько 17 000. 

Вчені вважають, що усього на Землю падає близько 40 000 тонн (тобто 40 000 000 кг) позаземних матеріалів щороку, але основну частину маси становлять крихітні частинки пилу. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: