Меню & пошук

Штучний інтелект допише 10-у симфонію Бетховена

Штучний інтелект допише 10-у симфонію Бетховена

Її презентують 28 квітня 2020 року.


[ads-pc-2]

Команда музикознавців і програмістів працюють над проєктом штучного інтелекту, який допише 10-у симфонію Людвіга Бетховена. Німецький композитор не встиг закінчити симфонію, залишивши лише кілька нотаток і чернеток. 

Симфонію планують презентувати наступного року до 250-річчя з дня народження композитора. Вона буде виконана оркестром 28 квітня у німецькому місті Бонн, де народився Бетховен. 

Команда, яка працює над проєктом, зазначила, що перші результати ШІ були занадто механічні й повторювані, але останні композиції більш перспективні. Алгоритм проаналізував увесь творчий доробок Бетховена й фрагменти 10-ої симфонії, після чого ШІ має доповнити відсутні частини.

Це не перша спроба відтворити 10-у симфонію. Баррі Купер, британський композитор і дослідник творчості Бетховена, у 1988 році написав продовження твору за чернетками самого композитора. Поки він не поділяє оптимізму щодо застосування ШІ: «Я слухав коротку витримку, яка була створена. Це і віддалено не звучало як переконлива реконструкція того, що задумав Бетховен, але є можливості для поліпшення з подальшою роботою».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: