Меню & пошук

Щоб підвищити самооцінку, треба рідше дивитися в дзеркало − дослідження

Щоб підвищити самооцінку, треба рідше дивитися в дзеркало − дослідження

Це впливає на впевненість у собі.


[ads-pc-2]

Жінки, яким не подобається їхнє тіло, можуть підвищити власну самооцінку, якщо почнуть менше дивитися в дзеркало − ідеться в дослідженні вчених Університету штату Флорида (США).

У дослідженні взяли участь 84 студентки. Усі вони відчували негативні емоції й турбувалися про свій зовнішній вигляд. Щодня дівчата отримували текстові інструкції, у яких їх просили рідше перевіряти, як вони виглядають. Контрольній групі не давали інструкцій. Крім того, протягом двох тижнів усіх учасниць просили заповнювати опитувальники про їхнє самопочуття.

У результаті психологи виокремили 14 шаблонів поведінки, які стосуються переживань щодо зовнішнього вигляду: наприклад, коли дівчина шукає недоліки на обличчі, поправляє зачіску й макіяж, запитує знайомих про те, як вона виглядає, і порівнює себе з іншими.

З’ясувалося, що дівчата, які рідше дивилися в дзеркало й перевіряли, як вони виглядають, відчували себе впевненіше, порівняно з учасницями контрольної групи. За словами вчених, на самооцінку можна впливати, змінюючи поведінку.

Результати дослідження можуть стосуватися й чоловіків.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: