Середня температура тіла людини змінилася за останнє сторіччя — дослідження
Середня температура тіла людини змінилася за останнє сторіччя — дослідження
Вчені проаналізували дані з 1862 по 2017 роки.
[ads-pc-2]
Середня температура людського тіла знизилася за останнє сторіччя — пише видання TIME з посиланням на дослідження Стенфордської школи медицини, опубліковане в журналі «eLife». Це означає, що стандарти, які лікарі використовували для визначення «нормальної» температури, можливо, потрібно переробляти.
З 1871 року «нормальна» температура тіла людини становить 37°C. Це число визначили німецькі лікарі, ґрунтуючись на показаннях 25000 німецьких пацієнтів. Коли лікарі в США і Європі повторили експеримент з місцевим населенням, вони прийшли до такого самого значення.
Під час нового дослідження Джулі Парсоннет, професорка Стенфордської школи медицини, і її команда проаналізували інформацію з трьох великих баз даних, що включають понад 677000 показників температури від майже 190000 людей, зібраних у період з 1862 по 2017 рік.
Отримані дані згрупували в три категорії. До першої категорії ввійшла інформація про здоров’я солдат Армії Союзу США з 1862 по 1930 рік. До другої — дані Національного обстеження стану здоров’я й харчування населення США з 1971 по 1975 рік. Третя категорія включає вимірювання, виконані середовищем інтегрованих баз даних Стенфорду (Stanford Translational Research Integrated Database Environment) у період з 2007 по 2017 рік.
Команда дослідників виявила, що середня температура тіла в першій категорії (з 1862 по 1930 роки) була вище, ніж температури, зареєстровані протягом двох наступних періодів. У середньому температура тіла знижувалася на 0,03°C для чоловіків і 0,029°C для жінок за десятиріччя.
За словами Парсоннет, з часом температура тіла продовжить змінюватися. «У середньому ми стали вище, що змінює нашу температуру, і ми стали важче, що також змінює нашу температуру тіла», — каже вона. «(Сьогодні) у нас краще харчування, краще медичне обслуговування й краща охорона здоров’я. У нас є кондиціонери й опалення, ми комфортніше живемо в наших будинках з постійною температурою, тому (нам) не важко підтримувати тіло в теплі. Не без того, що в результаті температура нашого тіла зміниться».
Одним з важливих наслідків дослідження може стати розробка нових методів лікування інфекційних захворювань.