Меню & пошук

Середня глобальна температура може піднятися на 1,5°C у найближчі п’ять років — дослідження

Середня глобальна температура може піднятися на 1,5°C у найближчі п’ять років — дослідження

Середні світові температури вже щонайменше на 1°C вище, ніж у період з 1850 по 1900 роки через викиди парникових газів.


[ads-pc-2]

За даними Всесвітньої метеорологічної організації ООН (ВМО), середня глобальна температура може піднятися на 1,5°C у найближчі п’ять років. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на щорічний кліматичний прогноз ВМО.

Середні світові температури вже щонайменше на 1°C вище, ніж у період з 1850 по 1900 роки, через викиди парникових газів.

ВМО оголосили, що існує 20% вірогідність того, що підвищення температури на 1,5°C  може статися за один рік у період з 2020 до 2024. 

Голова ВМО Петтері Таалас сказав, що новий звіт показує «величезну проблему», що стоїть перед країнами в досягненні цілей Паризької угоди 2015 року. Угода має на меті  не допустити глобального потепління у понад +2°C від доіндустріальних рівнів, а в ідеалі — обмежити зростання температури до +1,5 °C від доіндустріальних рівнів.

«Індустріальний і економічний спад від COVID-19 не замінює стійких і скоординованих дій в області клімату… зниження викидів цього року не повинно призвести до зниження концентрації CO2 в атмосфері, що призводить до підвищення глобальної температури», — сказав Таалас.

Звіт також прогнозує сильне потепління в Арктиці, а території Південної Америки, півдня Африки і Австралії очікує засуха — більша, ніж у попередні роки.

Паризька кліматична угода — угода 2015 року в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: