Меню & пошук

Селфі з дикими тваринами шкодять їм та спричиняють стрес − дослідники

Селфі з дикими тваринами шкодять їм та спричиняють стрес − дослідники

Наслідками можуть бути емоційне потрясіння, пауза в харчуванні чи навіть падіння рівня народжуваності


[ads-pc-2]

Селфі з дикими тваринами шкодять їм та можуть спричинити значний стрес. Про це під час наукової конференції у Новій Зеландії заявила група науковців. Професор Філіп Седдон, директор програми управління дикими тваринами університету Отаго, зазначив, що нормалізація селфі з представниками дикої природи є «страшною практикою», яка завдає шкоди тваринам, включаючи фізичний та емоційний стрес.

«Проблема селфі з тваринами полягає в тому, що зображення часто з’являються без будь-якого контексту. Тому навіть якщо повідомлення під фото сприяє збереженню видів чи певній програмі, це повідомлення втрачається, і люди бачать лише те, що хтось обіймає пінгвіна, і хочуть зробити так само», − зазначає Седдон. За його словами, довгостроковими наслідками численних селфі для тварини можуть бути емоційне потрясіння, пауза в харчуванні чи навіть падіння рівня народжуваності.

Дослідники Всесвітнього товариства захисту тварин, що аналізують селфі з дикими тваринами, у звіті за 2017 рік вказали, що за 3 роки (з 2014-го) кількість відповідних фото збільшилась на 292%. При цьому 40% селфі експерти назвали шкідливими − на них обіймають або тримають тварину, що є неприпустимою взаємодією із представником дикої природи.

«Хорошим» селфі з дикою твариною експерти називають таке фото, де немає контакту з людиною і де тварину при цьому не тримають у неволі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: