Меню & пошук

Рослини і ґрунт можуть досягти ліміту в поглинанні вуглекислого газу. Це ще більше прискорить зміну клімату

Рослини і ґрунт можуть досягти ліміту в поглинанні вуглекислого газу. Це ще більше прискорить зміну клімату

Планета наближається до точки неповернення


[ads-pc-2]

Ґрунт і рослини скоро можуть досягти ліміту в поглинанні вуглекислого газу, що утворюється внаслідок людської діяльності. Це може значно прискорити глобальне потепління та наблизити Землю до точки неповернення, пише Newsweek з посиланням на дослідження вчених Колубмійського університету.

Зараз земна біосфера − земля і рослинність − поглинають близько 25% викидів вуглекислого газу, створеного людством. Проте зміна рівня вологості впливає на те, скільки викидів може бути поглинуто. А накопичення вуглекислого газу може прискорити глобальне потепління.

«Це дуже важливо! Рівень поглинання вуглецю може зменшитися до середини століття, як показали наші моделі, потенційно може відбутися значне збільшення концентрації CO2 в атмосфері, а відповідно, і прискорення глобального потепління», − каже авторка дослідження Джулія Ґрін.

«Це дослідження підтверджує те, чого ми всі довго боялися. Зміни клімату, що спричиняють такі явища як засухи вже знищують природні поглиначі вуглецю по всьому світу. Кожен ліс, що перетворився на суху саванну або торфяну землю через посухи, означає, що стало менше можливостей для поглинання вуглекислого газу, а отже, його залишається більше в атмосфері, − каже Дейв Рей, професор Единбурзького університету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: