Меню & пошук

Пластик стає викопною копалиною – науковці

Пластик стає викопною копалиною – науковці

Після бронзового та кам’яного віку наближається пластикова епоха


[ads-pc-2]

Залишки й відходи пластику по всій планеті за останні 70 років виросли настільки, що він ризикує перетворитися на нову штучну викопну копалину. Щоправда, таку, яка шкодить планеті. Про це йдеться у звіті науковців Інституту океанографії в Сан-Дієго, пише The Guardian.

Пластикові шари, що відкладаються і накопичуються на дні океанів, річок і гір, можуть бути використані на позначення початку антропогену. Це геологічна епоха, в якій людська діяльність стала панівною на планеті. Науковці заявляють: після бронзового та залізного періодів сучасний етап еволюції може стати відомим як «пластикова епоха».

Науковці аналізували осадові шари земних порід біля узбережжя Каліфорнії. Вони виявили: з 1945 року крім звичайних ґрунтових порід в обраних зразках почав з’являтися пластик. Причому його кількість збільшувалася вдвічі кожні 15 років. Наразі дві третини становлять пластикові волокна, п’ята частина – фрагменти пластику (або мікропластик), а десята – пластикова плівка.

Значна частина пластикових частинок потрапляє в океан через стічні води – після прання синтетичних тканини, миття посуду та пластикових речей, від фешн-індустрії. Цьому питанню наразі приділяється недостатньо уваги. Однак науковці наголошують: стічні води варто особливо фільтрувати. Адже мікропластик не розпадається й не перероблюється, він тільки накопичується в навколишньому середовищі.

«Ми всі в школі знаємо про кам’яну епоху, бронзовий і залізний вік. Наш час буде називатися пластиковим віком. Страшно, що саме цим запам’ятається наше покоління», – прокоментувала результати дослідження Дженніфер Брендон з Інституту океанографії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: