Меню & пошук

Первісні люди могли впадати у сплячку, щоб пережити суворі зими — дослідження

Первісні люди могли впадати у сплячку, щоб пережити суворі зими — дослідження

Щоб вижити взимку первісні люди уповільнювали свій метаболізм і спали кілька місяців.


[ads-pc-2]

Аналіз кісток неандертальців, знайдених у печері Sima de los Huesos на півночі Іспанії, свідчить, що первісні люди могли впадати у сплячку, щоб пережити суворі зими з обмеженими запасами їжі. Про це повідомляє The Guardian. 

Грецькі археологи з Фракійського університету імені Демокріта стверджують, що пошкодження та інші ознаки порушення в розвитку на скам’янілих кістках древніх людей такі ж, як і на кістках інших тварин, що впадали у сплячку, наприклад, печерних ведмедів. Щоб вижити взимку первісні люди уповільнювали свій метаболізм і спали кілька місяців.

За словами дослідників, печера Sima de los Huesos є масовим похованням, де виявили тисячі зубів і шматків кісток. Цим скам’янілостям понад 400 000 років тому і вони, ймовірно, належать до ранніх неандертальців або їх попередників.

«Це передбачає, що генетична основа і фізіологія такого гіпометаболізму може зберігатися у багатьох видів ссавців, зокрема людини», — говорять Луїс Арсуага і Антоніс Барціокас з команди дослідників. «Стратегія глибокого сну була б єдиним рішенням для них вижити, провівши місяці в печері через холодні умов».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: