Меню & пошук

Нещасливі громадяни голосують за популістів – дослідження

Нещасливі громадяни голосують за популістів – дослідження

Гроші та кар’єра не роблять людей щасливими


[ads-pc-2]

Пересічні громадяни більшості розвинених країн прагнуть, щоб їхні уряди ставили щастя за основу своєї політики. При цьому щастя не вимірюється в матеріальних цінностях чи кар’єрі. Така тенденція в змінах поглядів свідчить про те, що електорату не потрібне винятково економічне процвітання, має бути ще «додана вартість» – культура, рівні права тощо. Про це йдеться у всесвітньому дослідженні щастя та політичних поглядів, презентованому під час форуму YES.

Згідно з дослідженням, яке проводилося в 15 країнах на 6 континентах, уряди, які не ставлять щастя на перше місце в розвитку країни, ризикують бути переможеними популістами. Так, 85,4% учасників опитування в усьому світі очікують, що їхні уряди активніше намагатимуться зробити щасливими своїх громадян.

Для 57,6% опитаних щастя і здоров’я – найважливіший фактор їхнього життя. Навіть важливіший за доходи чи кар’єрний успіх.

Незважаючи на те, що США та країни ЄС – одні з найщасливіших у світі, вони мають найбільш песимістичні погляди щодо щастя майбутніх поколінь. Зокрема це стосується глобального потепління, екології та миру.

Щасливіші люди частіше схвалюють діяльність лідера нації та зрештою голосують за переобрання керівних партій. Водночас нещасливі набагато частіше мають глибокі популістські переконання. Це свідчить про те, що низький рівень добробуту може бути одним із чинників поширення популізму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: