Меню & пошук

Надзвичайні ситуації через збільшення рівня моря траплятимуться раз на рік до 2050-го − звіт

Надзвичайні ситуації через збільшення рівня моря траплятимуться раз на рік до 2050-го − звіт

Кліматичний звіт показує, що природні катаклізми невідворотні


[ads-pc-2]

Екстремальні погодні умови через підвищення рівня моря, які зараз трапляються раз на століття, до 2050 року відбуватимуться раз на рік. Про це пише The Guardian з посиланням на Спеціальний звіт про океан та кріосферу в умовах змін клімату (IPCC).

За розрахунками науковців, надзвичайні ситуації – від інтенсивних штормів до танення вічної мерзлоти і зменшення життя в морях – вже є невідворотними, незалежно від того, зменшаться викиди чи ні.

Проте зменшення викидів від викопного палива може зупинити серйозніші наслідки. Якщо рівень моря зросте на чотири метри або більше, це поставить під загрозу життя мільярдів людей.

Через глобальне потепління льодовики, які відіграють важливу роль у регулюванні клімату, забезпеченні води і кисню, тануть. Втрати льодового покрову в Гренландії та Антарктиці призводять до підвищення рівня моря, океан стає теплішим, у ньому з’яляється більше кислот і менше кисню. Усі ці тенденції зберігатимуться до кінця століття, за прогнозами вчених.

Половина світових мегаполісів і майже два мільярди людей живуть на узбережжях. Навіть якщо глобальна температура не підвищиться більше, ніж на 2 градуси, очікується, що збільшення рівня моря завдаватиме збитків на трильйон доларів щороку і призведе до появи мільйонів мігрантів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: