Меню & пошук

На дні Світового океану знаходиться понад 14 млн тонн пластику — дослідження

На дні Світового океану знаходиться понад 14 млн тонн пластику — дослідження

Дослідники проаналізували 51 зразок води.


[ads-pc-2]

На дні Світового океану знаходиться понад 14 млн тонн пластику. Про це свідчать результати дослідження Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CISRO), пише The Guardian.

Аналіз глибини до 3 км виявив, що на дні Світового океану може бути у 30 разів більше пластику, ніж на океанічній поверхні. Кожна частинка пластику — шириною менше ніж 5 мм.

Дослідники проаналізували 51 зразок води, взятий із шести віддалених місць приблизно в 300 км від південного узбережжя країни у Великій Австралійській затоці. Кожен зразок містив у середньому 1,26 шматочка мікропластику. Це результат того, що великі пластикові предмети розпадаються на все дрібніші частинки.

Після цього вчені екстраполювали кількість пластику, виявленого у зразках води, на площу Світового океану. Вони дійшли висновку, що на дні океану знаходиться 14,4 млн тонн пластику.

Деніс Гардесті, співавторка дослідження, вважає, що основна частина пластику накопичується не на дні океану, а на береговій лінії та у прибережних районах. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: