Меню & пошук

Мозок кожної людини є анатомічно унікальним

Мозок кожної людини є анатомічно унікальним

Мозок людини виявився таким ж унікальним, як відбитки пальців.


[ads-pc-2]

Дослідження проводилося з метою отримати відповідь на запитання, чи можуть особливості мозку використовуватися для ідентифікації людини, як відбитки пальців. У ході вивчення цього запитання вчені дійшли до висновку, що мозок людей однієї професії більш-менш схожий один на одного, але все одно є відмінності.

«30 років тому ми думали, що мозок має декілька або взагалі немає індивідуальних характеристик. Про персональну ідентифікацію через мозок не могло бути й мови», — заявив нейропсихолог Лутц Янке. 

Впливають на анатомію людського мозку навіть короткотривалі дії. Наприклад, якщо не рухати рукою два тижні, товщина кори головного мозку в областях, відповідальних за управління іммобілізованою рукою, зменшиться.

Дослідження було проведено на 191 людині, яким за час спостережень провели три магнітно-резонансі томограми. Під час їх проведення були оцінені більш ніж 450 анатомічних особливостей мозку. Для кожного з 191 піддослідних учасники змогли визначити індивідуальну комбінацію специфічних анатомічних характеристик мозку.

Точність ідентифікації, навіть для дуже загальних характеристик, склала понад 90%.

Фото: University of Zurich

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: