Меню & пошук

Маса створених людьми предметів перевищила всю біомасу Землі — дослідження

Маса створених людьми предметів перевищила всю біомасу Землі — дослідження

Основний обсяг біомаси припадає на рослини й чагарники.


[ads-pc-2]

У 2020 році маса предметів, створених людьми, перевищила всю живу біомасу Землі, пише The Guardian з посиланням на дослідження, опубліковане у журналі Nature. 

Більша частина штучно створених об’єктів — це цегла, бетон і асфальт. Істотна частка також належить пластику. Основний обсяг біомаси припадає на рослини й чагарники.

Рон Мило та його колеги з Науково-дослідного інституту імені Вейцмана в Реховоті (Ізраїль) проаналізували зміни глобальної біомаси та антропогенної маси з 1900 року до 2020 року. 

Вони виявили, що на початку 20-го століття маса створених людиною об’єктів становила близько 3% від загальної біомаси світу. Але у 2020 році ця маса досягла 1,1 тератонни, що перевищує загальну світову біомасу.

«Зміни загальної антропогенної маси пов’язані з глобальними подіями, такими як світові війни і великі економічні кризи», — йдеться у дослідженні. Зокрема, спостерігається безперервне зростання антропогенної маси більш ніж на 5% в рік відразу після Другої світової війни. Це явище відоме як «велике прискорення» і характеризується збільшенням темпів споживання і міського розвитку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: