Меню & пошук

Люди довіряють технологіям, навіть якщо це суперечить здоровому глузду – дослідження

Люди довіряють технологіям, навіть якщо це суперечить здоровому глузду – дослідження

Незалежно від рівня освіти


[ads-pc-2]

Люди схильні довіряти технологіям, навіть якщо вони дають неправильну інформацію, і це легко перевірити, показало дослідження Техаського технологічного університету. 

Вчені з’ясували це в ході експерименту. Студентам математикам запропонували зробити підрахунки самостійно або на калькуляторі. Калькулятори налаштували так, що в 15% випадків вони показували неправильні результати.

У дослідження взяли участь 30 студентів, проте лише один з них вирішив робити підрахунки самостійно. З усіх учасників лише кілька людей помітили помилки калькулятора.

У наступному етапі експерименту всім запропонували відмовитися від калькулятора, але все одно учасники вирішили ними скористатися. На цьому етапі калькулятори завжди показували лише неправильні відповіді. Після цього 20% студентів помітили помилки та відмовилися від калькуляторів. Решта – не перевіряли результати, які показував девайс.

Дослідники прийшли до висновку, що люди схильні довіряти технологіям навіть тоді, коли вони працюють зі збоями та показують неправильні результати.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: