Літо на сторінках: 15 книжок для відпустки
Літо на сторінках: 15 книжок для відпустки
Літо, море, мохіто і трошки літератури
[ads-pc-2]
Inspired підібрав для тебе 15 книг, які пасують літньому відпочинку і можуть скласти хорошу компанію у відпустці.
«Маленька паризька книгарня» Ніна Джордж
Жан Одинак власник книжкової баржі «Літературна аптека» точно знає, як вилікувати почуття, що не вважаються захворюваннями й не діагностуються лікарями. Адже він читач душ, тож кожному покупцеві добирає книги, які якнайкраще впораються із завданням вилікувати людський смуток, тугу чи зневіру.
Єдиний, кого Жан не може зцілити, це він сам. Душевні терзання від спогадів про Манон, котра покинула месьє Одинака двадцять один рік тому, розбили йому серце і досі тривожать душевні рани. Усе, що вона залишила, лист, який Жан ніяк не наважується прочитати.
Для усіх любителів романтики, Парижу, подорожей.
«Прогулянка лісами. Двоє лінюхів проти дикої природи» Білл Брайсон
Аппалацька стежка, що простягається більш як на 3,5 тисячі кілометрів, сповнена небезпек. Не кожен ризикне пішки пройти бодай частину шляху, на якому не уникнути зустрічі з парою-трійкою далеко не милих ведмедів. Однак Білл Брайсон — шукач пригод зі стажем, загартований австралійським бездоріжжям і африканськими пустелями — не з лякливих. Прихопивши із собою друга, який намагається зав’язати з алкоголем, Білл вирішує випробувати свої сили. Тонкий гумор у поєднанні з глибокими роздумами про екологічний стан сьогодення та влучними спостереженнями не лише допоможе вам поринути у п’янку атмосферу лісових нетрів, а й замінить цілу купу нудних путівників.
«Прогулянка лісами» — не лише про чудові краєвиди, дику природу, захопливі пригоди та кумедні ситуації. Подорож допомагає героям краще пізнати себе, гартує їх непередбаченими випробуваннями. Історія про те, як мандри можуть повернути смак до життя.
«Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем» Марк Менсон
Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.
Книжка допоможе формувати реалістичні очікування, конструктивно сприймати негативний досвід та забивати, коли це потрібно.
«Місто» Валер’ян Підмогильний
Головний герой твору Степан Радченко приїздить до Києва разом із друзями приїздить на навчання. Хлопець марить «завоюванням» столиці, як і інші юнаки та дівчата, котрі тисячами потягнулися з села до міста у 20-х роках минулого століття.
Гарячий роман для гарячого літа: ідеальний для читання на пляжі, у парку, в улюбленому ліжку.Це історія про місто, село та секс, про спокуси, можливості та пошуки себе.
Гарантоване нове знайомство з класичним текстом української літератури. Ілюстрації від Максима Павлюка та Лєри Схємки.
«Літня книжка», Туве Янссон
Софія з бабусею і татом проводять літо в хатинці на острові, оточені природою і майже на безлюдді. Тут неспішно минають дні, узбережжя обвівають вітри й оминають рибацькі човни, вряди-годи навідуються нечасті гості, а морем до берега прибиває залишені кимось «скарби». Бабуся з онукою вибираються на прогулянки і говорять про все на світі: про птахів і квіти, про Бога і страхи, про ночівлю в наметі, забобони, нестерпних родичів. І хоч вони й словом не згадують про найважливіше: про смерть мами і самотність, — любов і взаємне прийняття пронизують кожну хвилину їхнього маленького затишного літа.
«Коротка історія семи вбивств» Джеймс Марлон
Грудень 1976 року. Ямайка фактично на порозі громадянської війни, в гето Кінгстона ллється кров. «Король реґі» Боб Марлі готується до грандіозного концерту за мир, покликаного зняти напругу в суспільстві. Група озброєних бандитів вдирається в його дім і поливає все вогнем… Довкола цього замаху, який сколихнув увесь світ і породив безліч чуток на десятиліття наперед, розгортається епічне полотно роману ямайського письменника Марлона Джеймса під провокаційною назвою «Коротка історія семи вбивств».
Книжка здобула Букерівську премію 2015 року і викликала бурхливу реакцію читачів та літературної критики.
«Ще літо, але вже все зрозуміло» Василь Карп’юк
Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває органічну цілісність світу, частиною якого є людина. Стиль письма Василя Карп’юка близиться до розмовної простоти, не втрачаючи виразності особистого голосу, а плин його мови, як це часто буває в розмові, легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.
Для всіх, хто любить зупинятись і неквапом рушати далі.
«Джеремі Кларксон та світ довкола» Джеремі Кларксон
Must have для тих, хто знає, хто такий Джеремі Кларксон, і для тих, хто любить англійський гумор, подорожі та автомобілі – книжка «Джеремі Кларксон та світ довкола». Цей британський ведучий та журналіст, що спеціалізується на автомобільній тематиці, – найбільше відомий завдяки телепередачі «Top Gear». І недарма його називають чи не найскандальнішим і найпровокаційнішим журналістом світу. В цинічності та у вмінні жорстко жартувати йому не відмовиш. Переконатися в цьому можна з перших сторінок книжки – вона весела та саркастична. А ще вона про мандри, про світ та про дрібниці і недрібниці нашого життя.
«Мистецтво подорожі» Ален Де Боттон
Відчуй смак мандрів, не виходячи з дому – подорожуй разом із Аленом де Боттоном. У книжці філософських есеїв про мандри британський письменник рефлексує над поняттям подорожі, порівнюючи свій досвід із досвідом інших видатних мандрівників. Разом із французьким поетом Шарлем Бодлером та американським художником Едвардом Гоппером автор розмірковує над романтикою придорожніх кафе, заправок та аеропортів. А Гюстав Флобер стає провідником в екзотичні країни, де часто шукаємо те, чого нам так не вистачає вдома… Ця книжка — про мистецтво, літературу та філософію, особливий погляд на мандри і тих, хто подорожує.
«Дорога святого Якова» Дзвiнка Матiяш
Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки переживає разом зі своїм чоловіком. Стан перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з людьми з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було би зустріти тепер і багато років тому, — про все це можна прочитати у книжці «Дорога святого Якова».
«Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт
«Їсти, молитися, кохати» – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.
«Чоловік на ім’я Уве» Фредрік Бакман
найпопулярніших стрічок країни всіх часів. Роман став бестселером за версією New York
Times, отримавши схвальні відгуки як літературних оглядачів, так і читачів.
від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не
мусить бути «нормальним». Та коли Бабуня помирає й залишається жити лише в листах,
написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, – ось тоді й починається найбільша
Ельзина пригода… «Моя бабуся просить їй вибачити» – книжка про життя: сумне й смішне, болюче й захопливе водночас, а також про одне з найважливіших прав людини – право бути
інакшим.
«Я зажди писатиму у відповідь» Кейтлін Аліфіренка
несподівано справжні стосунки.