Меню & пошук

Джоан Роулінг стала найбільш високооплачуваною письменницею року за версією Forbes

Джоан Роулінг стала найбільш високооплачуваною письменницею року за версією Forbes

Дохід письменниці − $92 мільйони за рік.


[ads-pc-2]

Британська письменниця Джоан Роулінг очолила список найбільш високооплачуваних письменників 2019 року − повідомляє Forbes.

Річний дохід письменниці становить $92 мільйона. Окрім книг, яких цього року в США продали 2,8 мільйонів екземплярів, і тематичних парків розваг, які виплачують письменниці відрахування, прибутковою стала нова п’єса Роулінг «Гаррі Поттер і прокляте дитя». За тиждень вона зібрала $2,3 мільйони, що стало рекордною сумою для немузичної постановки Бродвею.

На другому місці в списку високооплачуваних письменників − американський письменник у жанрі детективу Джеймс Паттерсон. Його політичний роман «Президент зник», написаний у співавторстві з колишнім президентом США Біллом Клінтоном, у 2018 році став бестселером у категорії «Література для дорослих».

На третьому місці − Мішель Обама з автобіографією «Becoming. Моя історія», яка стала абсолютним бестселером у США. Книга вийшла в жовтні 2019 року, і з того часу продано понад 10 мільйонів примірників. За дві книги мемуарів Барак і Мішель Обами отримали від видавництва Penguin Random House аванс у розмірі $65 мільйонів.

Топ-5 найбільш високооплачуваних письменників за версією Forbes:

  1. Джоан Роулінг, $92 мільйони.
  2. Джеймс Паттерсон, $70 мільйонів.
  3. Мішель Обама, $36 мільйонів.
  4. Джефф Кінні, $20 мільйонів.
  5. Стівен Кінг, $17 мільйонів.

Під час складання рейтингу враховувалися показники за період з 1 червня 2018 року по 1 червня 2019 року. Суми вказані без урахування податків, гонорарів агентів, витрат на менеджерів та юристів, а рейтинг доходів сформований на основі даних NPD BookScan, Box Office Mojo і Pollstar Pro, а також особистих бесід з письменниками.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: