Меню & пошук

Через глобальне потепління ночі нагріваються швидше, ніж дні — дослідження

Через глобальне потепління ночі нагріваються швидше, ніж дні — дослідження

Вчені порівняли підвищення денних і нічних температур за 35 років до 2017 року.


[ads-pc-2]

Через глобальне потепління ночі нагріваються швидше, ніж дні, у багатьох країнах світу. Дослідження під керівництвом Деніела Кокса з Ексетерського університету опублікували у журналі Global Change Biology. 

Вчені порівняли підвищення денних і нічних температур за 35 років — до 2017 року. На більшій частині суші ночі нагріваються швидше, ніж дні, особливо у Європі, Західній Африці, Західній Південній Америці та Центральній Азії. Але у деяких місцях — на півдні США, в Мексиці й на Близькому Сході — дні теплішають швидше.

Там, де збільшується хмарність, сонячне світло блокується вдень, але хмари зберігають більше тепла і вологості вночі. Через це ночі стають все більш спекотними. Там, де хмарний покрив зменшується, переважно в уже посушливих регіонах, вдень більше сонячного світла і швидше підвищення температури.

За словами дослідників, отримані результати мають «глибокі наслідки» для дикої природи і її здатності адаптуватися до надзвичайних кліматичних умов. Особливо постраждають види, які активні тільки вночі або вдень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: