Через глобальне потепління 85% виноградників можуть потрапити в зону ризику — дослідження
Через глобальне потепління 85% виноградників можуть потрапити в зону ризику — дослідження
На думку авторів дослідження, пристосувати виноградники до нового клімату можливо.
[ads-pc-2]
Через глобальне потепління 85% виноградників можуть потрапити в зону ризику — повідомляє видання The Independent з посиланням на дослідження, опубліковане в «Proceedings of the National Academy of Sciences». Господарям виноградників потрібно буде змінювати сорти винограду, які вони вирощують. Інакше вони ризикують збирати все менший урожай, оскільки зміна клімату призводить до менш сприятливих умов вирощування винограду.
Навіть якщо людству вдасться зменшити кількість викидів парникових газів й обмежити глобальне потепління до 2°C, регіони світу, придатні для вирощування винограду, можуть скоротитися на 56 %.
Нове дослідження попереджає, що у разі глобального потепління на 4°C 85 % земель, придатних для виноградників, більше не зможуть виробляти хороші вина, тому що виноград надзвичайно чутливий до змін температури.
«У певному сенсі вино схоже на канарку у вугільній шахті, оскільки клімат впливає на сільське господарство», — сказав Бенджамін Кук, співавтор дослідження з Колумбійського університету.
На думку авторів дослідження, пристосувати виноградники до нового клімату можливо. «Є всі можливості пристосувати виноградарство до теплішого світу, — сказав професор Кук. — Це просто вимагає серйозного ставлення до проблеми зміни клімату».
Дослідження передбачає, що виробники вина могли б диверсифікувати врожай шляхом «перетасування» сортів винограду. Такий крок може вдвічі скоротити потенційні втрати виноробних регіонів. Дослідники вважають, що різноманітність культур може стати ключем до підвищення стійкості сільського господарства до зміни клімату, а виноградники надають унікальну можливість перевірити це припущення.
Однак реалізація таких змін і правова регуляція в областях з багатою історією виноградарства може стати серйозною проблемою.
«У Європі вже почалися розмови про нове законодавство, щоб полегшити процедуру зміни сортів», — сказала авторка дослідження Елізабет Волкович з Університету Британської Колумбії.
У процесі дослідження команда обрала 11 сортів винограду для побудови моделі того, як кожен з них буде плодоносити й визрівати за трьох різних сценаріїв потепління: 0,5 °C, 2°C і 4°C. Потім вони використали прогнози зміни клімату, щоб з’ясувати, які регіони все ще будуть життєздатними в майбутньому.