Блакитне світло гаджетів пришвидшує втрату зору – дослідження
Блакитне світло гаджетів пришвидшує втрату зору – дослідження
Світло дисплеїв може провокувати розвитку токсичної молекули в сітківці
[ads-pc-2]
Дослідники університету Толедо у США виявили, що тривале використання гаджетів, екрани яких мають блакитне світло, провокує появу токсичних молекул у світлочутливих клітинах ока, що можуть спричинити втрату зору, пише The Guardian.
Блакитне світло, яке має коротшу довжину хвилі та більше енергії, порівняно з іншими кольорами, може наносити шкоду очам.
«Ні для кого не секрет, що блакитне світло екранів погіршує зір, пошкоджуючи сітківку ока. Наші експерименти пояснюють, як це відбувається, і ми сподіваємося, це допоможе лікарям сповільними макулярну дегенерацію», – каже доктор Аджіт Карунартан.
Макулярна дегенерація вважається хворобою, що зустрічається переважно в людей літнього віку. Вона викликана руйнуванням світлочутливих клітин у сітківці ока та призводить до погіршення зору або навіть його втрати.
Дослідники з’ясували, що під впливом блакитного світла у сітківці запускаються реакції, які призводять до утворення токсичних молекул. Вони пошкоджують та руйнують клітини фоторецепторів ока, що не відновлюються.
Для захисту очей дослідники рекомендують використовувати сонцезахисні окуляри, які мають фільтри ультрафіолету та блакитного світла, під час перебування на вулиці та не користуватися телефонами, планшетами або ноутбуками у темряві.
Фото: unsplash