Меню & пошук

Big Dick Energy: новий тренд у Twitter

Big Dick Energy: новий тренд у Twitter

Пояснюємо новий сленговий термін


[ads-pc-2]

Якщо ви слідкуєте за англомовними ЗМІ, то напевне звернули увагу на нову трендову тему: BDE або Big Dick Energy (Енергія великого члена). Чому цей термін миттєво здобув популярність у Twitter і кого він стосується ? Ну що ж, пояснюємо.


Перш ніж дослідити походження сленгового виразу, варто дати йому визначення. Американське видання The Cut так пояснило цей концепт: «BDE – це спокійна впевненість у собі, причиною якої є усвідомлення того, що у вас великий пеніс, і ви знаєте, що з ним робити. Це не зухвалість, не насолода переможця, навпаки: здорове, задоволене і стримано впевнене ставлення до себе».

Здавалося б, термін має чітку гендерну прив’язку, але вживається і щодо впевнених у собі жінок, бо позначає спосіб самосприйняття.

Вперше вираз з’явився у Twitter на початку червня, і стосувався відомого американського шеф-кухаря та телеведучого Ентоні Бурдена, що скоїв самогубство у Франції 8 червня.


«Ми говоримо про те, що Ентоні Бурден мав енергію великого члена, яку хотів».

Пізніше термін знову використали, але щодо комедіанта Піта Девідсона, що зараз готується до весілля зі співачкою Аріаною Ґранде.

one more for the queen. words can’t express what a real fucking treasure this one is ?

Публикация от Pete Davidson (@petedavidson)

Вважається, що виконавиця ніби-то розкрила у твіттері анатомічні подробиці щодо свого нареченого. Твіт зараз видалений, а сама Ґранде не підтвердила, що публікувала подібну інформацію. Втім навіть попри це, дискусія стала настільки віральною, що «народила» один з найпоширеніших трендів соцмережі – термін BDE. Він асоціюється із Девідсоном тому, що образ стендап-коміка цілком відповідає терміну – звичайна, але впевнена в собі, спокійна і розслаблена людина.


«Піт Девідсон зростом в 6’3 (прим. – 1,90 м), має темні кола під очима, виглядає злим, але, очевидно, є янголом і публічно обожнює свою дівчину. Єдине погане – він скорпіон за знаком зодіаку, але я б також одружилася із ним через місяць».

Термін активно використовують і щодо жіночої статі, наприклад, коли згадують співачку Ріану чи акторку Кейт Бланшет.


«Ви говорите про енергію великого члена так, ніби не бачили це фото».


«Енергія великого члена, яку вона демонструвала, була епічною».

Низка медіа підхопили термін, і не просто дослідили, але і спробували зрозуміти кого можна назвати власником такого типу енергії. Наприклад, «Що таке “енергія великого члена” і хто насправді її має» від BBC,  «BDE: Що це таке, хто її має, і чи має нам бути це цікаво?» від Guardian, «15 рок-зірок з BDE» від музичного видання Louder, «Імена з індустрії моди з BDE» від Dazed і навіть «Хто з персонажів “Володаря Перснів” має BDE?» від The Cut.

Алекс Абад-Сантос і Констанс Грейді досліджують термін у своєму матеріалі для Vox, виокремлюючи його позитивні та негативні риси. Перш за все, плюсом є те, що поняття гендерно нейтральне і ніяк не залежить від зовнішності, анатомії чи статусу. Людина з BDE – це той, хто знає собі ціну, але не поводиться самовпевнено. Відтак, за словами авторів статті, «BDE відкидає ярлики,  конструктивно і з повагою позначає поняття сильної та мужньої людини».

Концепція протиставляється поняттю «токсичної маскулінності», яку організація The Good Men Project називає «культурним ідеалом мужності, де сила – це все, а емоції – це слабкість; де секс і жорстокість є критеріями, за якими вимірюються чоловіки, тоді як нібито «жіночі» риси – які можуть варіюватися від емоційної вразливості до відсутності гіперсексуальності – є засобом, за допомогою якого можна позбавити статусу «чоловіка».

Але водночас у Vox звертають увагу на те, що навіть цей термін походить від сприйняття зовнішності: «Без сумніву, концепція BDE та її обговорення – розважальні, але те що початково вважається сплеском псевдоеротичного скандалу, насправді є дискусією про те, як ми розуміємо мужність. Концепція BDE захоплює і водночас розчаровує. Щоб мати «енергію великого члена» непотрібно бути чоловіком, або дійсно володіти великими геніталіями. Цей термін навіть не стосується сексу. Втім, те, що у такому концепті використовується поняття величини статевих органів, і ми ділимо людей на тих хто має BDE, і тих, хто ні –  багато говорить про суспільство і про те, що воно насправді цінує».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: