Меню & пошук

Бідність прискорює старіння – дослідження

Бідність прискорює старіння – дослідження

Справа не лише в генетиці та способі життя


[ads-pc-2]

Люди, які тривалий час живуть у бідності, швидше старіють, пише Eurek Alert з посиланням на дослідження данських вчених.

Дослідники центру здорового старіння та Департаменту охорони здоров’я Данії з’ясували, що на швидкість старіння впливають не лише генетика, екологія та спосіб життя, а й матеріальний стан.

У дослідженні взяли участь понад 5000 людей середнього віку. Вони пройшли тести на когнітивні й фізичні здібності та аналіз крові на наявність запалень. Результати порівняли з доходом учасників протягом останніх 22 років. Бідністю вважали рівень доходів, на 60% нижчий медіанного рівня у країні.

Дослідження виявило кореляцію між періодами фінансових труднощів учасників та раннім старінням. Групи, які тривалий час жили за межею бідності, показували гірші результати в тестах, ніж їхні однолітки, які ніколи не мали фінансових проблем.

«Раннє старіння означає також початок лікування в більш ранньому віці, і це тягар як для людини, так і для суспільства. Цими результатами дослідження ми показуємо, що погана фінансова ситуація є важливим чинником раннього старіння. Нові знання можна використовувати для запобігання проблем раннього старіння», – каже головна авторка дослідження Рікке Лунд.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: