Меню & пошук

Без досвіду, але готові до стресу: кого наймають топові українські роботодавці

Без досвіду, але готові до стресу: кого наймають топові українські роботодавці

[ads-pc-2]

Чи може студент без досвіду роботи претендувати на місце у провідній компанії? Яким має бути резюме, щоб його помітили найпершим? Як справити враження на співбесіді?  Inspired поспілкувався з лідерами топових юридичних компаній, щоб дізнатися кого перш всього хочуть бачити на співбесідах керівники у своїй команді.


Алла Цимановська, керівник практики супроводу бізнесу АО «Juscutum»

Ми шукаємо людей, які бажають розвиватись та прагнуть досягати більшого.

Особа, яка розглядається на посаду, має володіти високим рівнем як практичних, так і теоретичних знань. Є велике прохання до студентів, які шукають перше місце роботи, кандидати мають розуміти, що дуже важливе значення відіграють особисті якості. Якщо студент приходить до роботодавця з «короною на голові» і весь такий зухвалий, то велика ймовірність, що він нам не підійде, тому що, шукаємо ми спеціалістів, але працюємо з людьми.

Для мене молодь є однією з найбільш бажаних вікових категорій працівників, оскільки молодь «горить» роботою. Всі ми колись були молодими недосвідченими спеціалістами, ніхто не народжується професійним юристом, тому хтось має співпрацювати з ними. На початкові посади я вважаю, що вища освіта не є вирішальним фактором, набагато більшу роль відіграє співбесіда.

Безліч резюме, які зроблені на популярних сайтах (rabota.ua, work.ua) і виглядають доволі однаково. Жодної оригінальності та ексклюзивності. Резюме – це обличчя кандидата.  Готуючи шаблонні резюме, особа втрачає шанс показати свою індивідуальність. Відразу хочеться взяти на роботу ту особу, яка якось виділяється (наприклад, пише в резюме «мрію у вас працювати» або «готовий працювати за їжу»).

Мені імпонують впевнені в собі кандидати, які не замикаються в собі під час співбесіди. Можуть вільно відповідати на питання, інколи навіть на незручні. Майте на увазі, що існують такі співбесіди, коли кандидату навмисно ставляться нетипові запитання. Таким чином, майбутній роботодавець перевіряє вас на стресостійкість.


Наталія Білостоцька, HR-менеджер в «INTEGRITES»

Найголовнішим критерієм при відборі працівників є усвідомлення цими людьми своїх бажань та чому вони обирають працювати саме в нашій компанії. Хочеться, щоб людина шукала не просто роботу, де візьмуть, а знала, хто ми, що ми, яке місце займаємо на ринку, хто наші керівники, який стан розвитку фірми. І якщо говорити про людей без досвіду, то перевага надається тим, які проходили якісь стажування чи курси. Основна задача стажера – це бути абсолютно готовим до швидкої адаптації.

Під час перегляду резюме я звертаю увагу на освіту і на рівень мови. Відбираю тих, хто навчається у профільних вузах та вільно володіє англійською, а вже потім звертаю увагу на участь в конференціях, круглих столах, наявність сертифікатів.

Якщо резюме  складено непрофесійно: там багато води, воно не структуроване, то, звісно, я таке резюме не братиму до уваги.

Зараз я спілкуюся майже з усіма HR-рами топових фірм, і всі розуміють цінність студента. Адже іноді краще взяти на роботу студента і вивчити його, ніж юриста з досвідом, в якого вже немає такого бажання працювати. Тому зараз студенти – це великий цінний ресурс. В нашій компанії адаптація студента на такому ж самому рівні, як адаптація партнера.  Йому доступні всі ті ж бонуси.

У нас перегляд заробітної плати відбувається раз на рік. Для того, щоб підвищити заробітну плату, повністю робиться перегляд роботи людини, в яких заходах вона брала участь. Також береться до уваги середній показник зарплати на ринку. Іноді людині підвищують заробітну плату одразу після випробувального терміну. Якщо рівень людини високий, ми розуміємо, що без підвищення зарплатні, вона піде в іншу компанію. Але якщо це суперпрофесіонал, то він з початку не погодиться на заробітну плату, меншу ринкової.  

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: