Меню & пошук

Астрономам вдалося отримати найбільш чітке зображення Юпітера, зроблене з Землі

Астрономам вдалося отримати найбільш чітке зображення Юпітера, зроблене з Землі

У дослідників все ще залишається багато питань про те, як утворився цей газовий гігант.


[ads-pc-2]

За допомогою телескопа Gemini North, розташованого в обсерваторії на Гавайських островах, вдалося отримати найбільш чітке і детальне зображення Юпітера, зроблене з нашої планети, пише CNN. Нові зображення були отримані з використанням техніки «lucky imaging»: багато коротких експозиційних знімків, які роблять, коли атмосфера Землі короткочасно стабільна.

Юпітер відомий своїми сильними штормами, тому якісні зображення планети потребують спільної роботи двох телескопів і космічного апарата Юнона (Jupiter Polar Orbiter). Нові спільні зображення планети показали, що відбувається всередині гігантських безперервних штормів Юпітера.

Хоча на Юпітері побувало кілька безпілотних космічних місій, у дослідників залишається багато питань про те, як утворився цей газовий гігант і які процеси відбуваються на планеті. Розуміння атмосфери Юпітеру і змісту води може пролити світло на те, як утворилася планета. Телескопи Hubble і Gemini North і апарат Юнона дають дослідникам уявлення про погоду на Юпітері, зокрема характер вітру, атмосферні хвилі і циклони. Також вчені можуть аналізувати постійні урагани на кшталт Великої червоної плями.

Раніше астрономи влаштували конкурс на найкращі назви для супутників Юпітера.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: