Меню & пошук

Американські дослідники розробили матеріал, який може запам’ятовувати й змінювати форму

Американські дослідники розробили матеріал, який може запам’ятовувати й змінювати форму

Матеріал можна надрукувати на 3D-принтері.


[ads-pc-2]

Американські дослідники розробили матеріал, який може запам’ятовувати й змінювати форму. Про це повідомляє Гарвардська школа інженерних та прикладних наук Джона А. Полсона.

Матеріал виготовлений з кератину — волокнистого білка, що міститься у волоссі та нігтях. Його отримують з вовни ангори, яку використовують у текстильному виробництві. 

Вчені припускають, що матеріал можна використовувати у текстильних виробах, медицині і для зменшення відходів в індустрії моди. Матеріал друкують на 3D-принтері.

Ключем до здатності кератину змінювати форму є ієрархічна структура молекули. Щоб продемонструвати цей процес, дослідники надрукували на 3D-принтері кератинові листи різних форм. Вони запрограмували постійну форму матеріалу, до якої він завжди буде повертатися, за допомогою розчину перекису водню та фосфату натрію.

«За допомогою цього проєкту ми показали, що ми не тільки можемо переробляти шерсть, але і створювати з переробленої вовни речі, про які раніше навіть не здогадувалися», — сказав Кіт Паркер, професор біоінженерії та прикладної фізики й  автор статті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: