Меню & пошук

Активісти збирають $15 млн на купівлю секвойного лісу

Активісти збирають $15 млн на купівлю секвойного лісу

Хочуть його врятувати від кліматичних змін


[ads-pc-2]

Громадська екологічна організація із США «Save the Redwoods» збирає кошти на викуп секвойного гаю з приватної власності. До нового року потребує $15 млн, пише The Guardian.

Коли організація придбає землю в Каліфорнії, одразу почне співпрацю з екологами щодо протидії глобальному потеплінню і ліквідації його наслідків для велетенських секвой.

Річ у тім, що гігантські дерева складно переносять кліматичні зміни, незважаючи на те, що протягом століть їм вдавалося пристосовуватися до змін навколишнього середовища. Цього ж разу зміни настали занадто швидко.

Також секвої потребують пожеж низького рівня. Завдяки цьому їхні шишки розкриваються і вони викидають насіння. Кора секвой груба, тож стійка до пожеж, стверджують екологи. Крім того, вогонь раніше знищував шкідників, які через підвищення температури повітря наразі розмножуються набагато швидше. Через це пошкоджують кору і поширюють грибок.

Здорові дерева, зазвичай, здатні боротися з атакою жука, але зневоднені – вони беззахисні. Приміром, кілька гігантських дерев секвой загинули під час недавньої посухи.

Викупивши плантацію, екологи візьмуться за відновлення земель, аби вся екосистема функціонувала справно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: