Меню & пошук

11 тисяч учених попереджають про екологічну катастрофу

11 тисяч учених попереджають про екологічну катастрофу

Унаслідок глобального потепління людство чекають «невимовні страждання»


[ads-pc-2]

Понад 11 тисяч учених з усього світу попередили про «невимовні страждання», що чекають на людство внаслідок глобального потепління, якщо країни не почнуть реальні зміни – пише CNN.

Учені зі 153 країн опублікували звіт, у якому в черговий раз попередили уряди про те, що може чекати на людство, якщо країни не почнуть виконувати зобов’язання Паризької кліматичної угоди.

«Кліматична криза вже почалася й набирає обертів швидше, ніж більшість учених очікували. Вона буде жорсткішою, ніж розраховували раніше, і загрожуватиме природним екосистемам і долі людства», – ідеться в звіті.

Для того, щоб не допустити підвищення глобальної температури більше ніж на 1,5 градуси за Цельсієм необхідно зменшити викиди CO2 щонайменше на 40% порівняно з 1990 роком. Якщо не зробити цього, глобальна температура може підвищитися на 3 градуси. Це призведе до катастрофічних наслідків.

Кроками до вирішення проблеми є заміна викопного палива на відновлювальні джерела енергії, скорочення викидів таких забруднювачів як: метан і сажа – вживання меншої кількості м’яса, відновлення й захист екосистем, побудова економіки без вуглецю, стабілізація зростання населення за рахунок інвестування в сферу планування сім’ї й освіти дівчат.

Уже не вперше тисячі науковців об’єднуються, щоб змусити людей діяти для зупинки змін клімату. Понад 16 тисяч учених зі 184 країн опублікували лист, у якому попередили про серйозну загрозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: