Меню & пошук

[ads-pc-2]

Посібник виживальника: тестуємо новий хоррор Days Gone на PS4
15 Травня, 2019
Автор: Inspired special

26 квітня стартував продаж відеогри Days Gone, створеної ексклюзивно для платформи PlayStation.

Inspired разом з PlayStation попросили головного редактора The Village Україна Андрія Баштового протестувати гру і поділитися першими враженнями.

Сюжет. Не померти від страху

Світ у вогні. Територію Сполучених Штатів охопила пандемія – вулиці заповнили схожі на зомбі мутанти. Врятувалися ті, кому дивом пощастило з імунітетом та вистачило удачі не потрапити до рук гіперактивних заражених чи не менш агресивних колег по нещастю. Події розгортаються через два роки після початку пандемії.

Виживати в цьому світі буде забитий татуюваннями бедбой-байкер Дікон з навичками слідопита, загостреним почуттям провини та проблемами з контролем гніву.

«Бу-ефекти» Days Gone влаштовувані в традиціях класичного хоррору. Якщо вам видається, що хтось вискочить із-за зловіщих дверей, то будьте певні – так воно і станеться.

Вороги. Не-зомбі

Головні антигерої – заражені вірусом мутанти. Розробники називають їх «фріками» та наголошують, що це не зомбі. Візуально відрізнити їх від зомбі було б складно, тому запам’ятайте просте пояснення творців Days Gone: зомбі – мертві, фріки – ні.

З лякливими, меншими та не такими агресивними родичами фріків – «шакалами» –проблем буде значно менше. Вирішуватимуться ці проблеми або взаємним ігноруванням, або трьома ударами бейсбольною битою.  

Зустріти на дорозі мародерів чи опонентів-байкерів – ще те задоволення. У світі Days Gone можна не турбуватися, що неприємності оминуть вас.

Не менш приємна зустріч – з маніакальними сектантами, які неодмінно спробують допомогти тобі розкаятися та прийти до віри. Щоправда, оптимальний шлях, який вони пропонують, – через біль, опіки та шрами.

Геймплей. Стелс чи напролом

Сюжет розгортається на зруйнованих лісових дорогах штату Орегон.

Відкритий світ Days Gone – це закинуті території, заповнені фріками, бази мародерів та містечка вцілілих. У вас дві опції – або силою прориватися крізь натовпи ворогів або проходити гру спокійно у стелс-режимі.

Якщо оберете тихий режим, вчіться підкрадатися до ворогів ззаду, цілити лише в голову та ховатись у сміттєвих баках. Дивіться під ноги – бо ваші опоненти подбали про власну безпеку, розставивши капкани чи шумові пастки.

Якщо зробите ставку на силу – запасіться бинтами. Бинти можна крафтити у не надто складному та інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі. Навчіться робити це швидко, бо лікуватись доведеться часто – здоров’я у персонажа не надто багато.

Окрім головного сюжету, можна виконувати сайд-місії – звільнити полонених, полювати за головами, (випадково) потрапити у полон до бандитів або зачищати території від фріків. Знищувати «гнізда» фріків варто коктейлями Молотова. Якщо кинули такий –дочекайся, коли догорить, бо всередині може бути щось цінне.

Чи обшукувати кожну локацію від закутка до закутка, чи збирати трави, чи розшукувати коди від сейфів з цінностями – обирати вам. Але зібрані в лісі рослини чи впольовану дичину можна приносити на бази. Це підніме рівень довіри до вас та дозволить заробляти кредити. Чим вищий рівень довіри – тим якісніші послуги для вас відкриваються.

Зброя. Економте набої

В арсеналі гравця – арбалет, мисливські рушниці, пістолети-дробовики, снайперські гвинтівки та автомати. Кожен вид зброї має унікальні характеристики та особливості використання: з арбалета вам радитимуть цілитися вище, а приціл гвинтівки постійно відводитиме убік.

Зброю можна прокачувати. Наприклад, Дікон може прикрутити до гвинтівки чи пістолета щойно знайдений чи куплений глушник.

Набої доведеться економити. Шукайте їх у багажниках поліцейських авто, у зброярнях закинутих баз або просто купуйте в таборах.

В арсеналі для ближнього бою будь-які підручні засоби – від звичайної ніжки стільця та бейсбольної бити до мачете чи сокири пожежника. Зброя ламається часто, сокири вистачить всього на кілька десятків ударів.

Щоб максимально ефективно користуватися зброєю, швидше прицілюватися та помічати ворогів на більшій відстані, не забувайте розвивати навички свого персонажа.

Транспорт. Заливати бензин та прокачувати байк

Гру починаєте на крутому байку з нітроприскоренням, і навіть не думайте не розслаблятися. Це не триватиме довго. Досить швидко вас пересадять на справжній мотлох.

Його можна і варто розвивати, купуючи апгрейди у механіків на базах. Можна поставити міцнішу раму, збільшити бензобак або зробити байк тихішим, щоб привертати менше уваги ворогів.

Транспорт доведеться ремонтувати – зіткнення з «фріками», деревами чи стрибки з висоти не йдуть байкові на користь. Запчастин має вистачати сповна, їх можна дістати під капотами закинутих авто.

Ще одна особливість транспорту в Days Gone –для нього доведеться шукати пальне. За кількістю бензину в баку краще стежити, бо інакше доведеться стати звичайним пішоходом, оточеним зомбі посеред нічного лісу в зливу. На щастя (або ні, бо це надто просто), зовсім скоро всі використані каністри повертаються на свої місця.

Відеогра Days Gone створена ексклюзивно для платформи PlayStation
Спробуйте не тільки вижити в цій нещадній пустці, але ще й знайти причину жити далі.
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ
поділитися
Twitter
Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: