[ads-pc-2]
30 березня на Софійській площі проведуть вуличну виставу «Садівниця Мю і кінематика флюїдів», що стане початком фестивалю «Французька весна» в Києві. Культурні заходи також організують у Харкові, Львові, Івано-Франківську, Одесі. Вони об’єднають митців із різних сфер – від опери та перфомансу до архітектури, дизайну та вуличного мистецтва – і розкажуть більше про культуру сучасної Франції.
Ми разом із Французьким інститутом в Україні розповідаємо, куди піти та що робити в Києві, аби відчути дух Франції незалежно від сезону.
Балерини Дега та водяні лілії Моне зробили французьких художників відомими на весь світ. Не кажучи вже про те, що вони започаткували одну з найважливіших течій мистецтва – імпресіонізм.
Для вихідного дня у французькому стилі вирушайте до Музею Ханенків, що нагадує будинок-музей Гюстава Моро в Парижі. Обидві локації колись були маєтками фанатів мистецтва, тому тут цікаво розглядати не тільки картини, а й елементи інтер’єру з кінця 19-го століття.
Опісля прогуляйтеся Андріївським узвозом, що нагадує нам про творчий район Монма́ртр у Парижі, де колись жили Пікассо, Модільяні та Ренуар. Зайдіть до галерей, наприклад, Karas Gallery чи «Триптих», та не забудьте завернути на Алею художників.
Французькі ресторани – це місце для сімейних обідів, пізніх недільних сніданків та побачень за келихом вина. Прості та затишні, французькі заклади часто мають столики на вулиці та простий декор. У меню: ліонський суп, сир раклет, свіжий хліб та вина з Бургундії.
У Києві шукайте атмосферу Франції, наприклад, у ресторанах мережі Très FRANÇAIS та «Файна Фамілія». У закладах від Très FRANÇAIS подають страви з каштанами, запечену рибу дорадо й традиційний десерт крем-брюле. А «Файна Фамілія» із 30 березня по 30 квітня готує французьке меню: тартар «Гасконь» із фуа-гра та трюфельним кремом, провансальський рибний суп із шафраном та тушковану телятину з гірчицею та корнішонами «Доб де бьоф». Також пропонуватиме гостям спеціальну страву «Французька весна» – хумус із лососем, редискою, черi та слайсами огірка.
Французи – піонери вуличного театру – від гігантських маріонеток до вогняних інсталяцій, піротехніки та акробатичних дійств. Аби пересвідчитися на власні очі, приходьте 30 березня о 20:30 на Софійську площу. Вистава «Садівниця Мю і кінематика флюїдів» – це величезні рухомі декорації, акробатичні трюки та музиканти посеред площі. Подія, що стане початком фестивалю французької культури в Україні, відкрита для всіх охочих.
Сучасні французькі винні бари пропонують насолодитися вином разом із невеликою тарілкою закусок. Такі заклади для місцевих – це локації для живого спілкування без необхідності бронювати столик за тиждень.
За невимушеною атмосферою французького вечора з вином вирушайте, наприклад, у заклади мережі Like a local’s wine bar, що пропонує закуски та вина лише від українських виробників, чи у винний бар «Віан», де в меню – французькі вина, м’які закуски, сири та м’ясні делікатеси.
Французька музика – це не тільки Едіт Піаф, Zaz та акордеон. Це також переосмислення класики та експерименти з академічною музикою, адже віолончель і скрипка можуть звучати сучасно. І, звісно, французи по-справжньому люблять джаз.
Перевірити це можна на подіях Французької весни. Не прогавте джазовий концерт «Тріо Венсана Буржекса» 3 квітня о 19:00 в Національній філармонії України. Або ж вечір класичної музики від струнного квартету «Danos» 9 квітня о 19:00 в Будинку актора. І на завершення – концерт сучасної академічної музики від ансамблю Alternance 19 квітня о 19:00 годині в Музичній академії ім. Чайковського. До того ж до виступів долучаться вітчизняні музиканти, наприклад, хор «Думка». Де ще ви почуєте українських та французьких виконавців на одній сцені?
Що ми знаємо про сучасний французький арт? І чи він взагалі існує? У французьких містах, як і в Києві, розвивається напрям стрит-арту. У межах Французької весни художник GoddoG створить мурал на стінах київської школи №106. Його творчість перебуває на межі урбаністичного мистецтва, абстракції та вільної фігуративності. Лінії та форми його зображень передають уявні геометричні світи, в яких можна розгледіти пейзажі, обличчя, символічні та етнічні елементи. Французький художник реалізує свій проект 26 квітня.
По-перше, балет – це не нудно. По-друге, Франція має сильну балетну школу, а таких зірок балету, як Серж Лифар (француз українського походження), знає увесь світ. І, по-третє, 14 квітня в Києві виступлять солісти Паризької опери: Франсуа Алю та Елеонор Болак. Вони танцюватимуть на одній сцені разом з українськими танцівниками Анастасією Шевченко, Катериною Ханюковою та Микитою Сухоруковим. Побачити співпрацю двох балетних шкіл можна буде на гала-концерті в Національній опері України.
пройде з 20 березня по 30 квітня.
Події відбудуться в Києві, Львові, Харкові, Івано-Франківську, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Рівному та Чернівцях. Вартість квитків залежить від події.
Inspired відкрите до експериментів, пошуку нових форматів та імен, тому пишіть нам на адресу inspiredua@gmail.com.
Для комерційної співпраці: adv@zdatni.com з приміткою Inspired
Ознайомтесь із політикою конфіденційності сайту
Inspired. Медіа Можливостей. © 2020. All rights reserved