Меню & пошук

[ads-pc-2]

Хто і як екранізував історичну драму «Чорний ворон»?
2 Грудня, 2019
Автор: Inspired special

5 грудня 2019 року в українських кінотеатрах відбудеться прем’єра повнометражної історичної драми «Чорний ворон», яку знімали за мотивами однойменного роману Василя Шкляра. 

Стрічку створила за підтримки Державного агентства України з питань кіно компанія «ТЕТ-Продакшн» на замовлення телеканалу «1+1». Дистрибуцію фільму здійснює «Кіноманія».

Спільно з телеканалом «1+1» розповідаємо про всі деталі кінострічки.

«Чорний ворон»

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОДЮСЕР: Олександр Ткаченко
РЕЖИСЕР: Тарас Ткаченко
У ГОЛОВНИХ РОЛЯХ: Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Зоряна Марченко, Наталія Сумська, Олексій Тритенко
СЦЕНАРИСТ: Тарас Антипович
ОПЕРАТОР: Олександр Кришталович
КІНОКОМПАНІЯ: ТЕТ production

1

Про що сюжет?

«Чорний ворон» відтворює одну зі сторінок української історії: боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. У центрі сюжету історія життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Головний герой свідомо жертвує сім’єю і починає боротьбу за майбутнє українців і власної родини.

2

Чим відома книга?

За свій роман «Чорний ворон» Василь Шкляр був визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року. Над твором автор працював майже 13 років. У стрічці Василь Шкляр озвучить історичні коментарі та стане для глядача закадровим поводирем у минуле української історії.

3

Що сказав автор книги про екранізацію?

Василь Шкляр уже переглянув фільм на великому екрані. Фінальний варіант картини письменнику сподобався:

Автор ніколи не може бути сповна задоволений екранізацією, бо екранне втілення не варто ототожнювати з літературним твором. Я із самого початку знав цю істину, тому не дивився упереджено. Та я задоволений: сподобалися вдало підібрані актори та їхня гра. І я впевнений, що картина не залишить байдужим жодного глядача

4

Хто зіграв головні ролі?

Головну роль у фільмі виконав молодий український актор Тарас Цимбалюк. Також у стрічці зіграли українські актори Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Даніїл Мірешкін, Зоряна Марченко та інші.

На екрані також з’явиться народна артистка України Наталія Сумська у ролі ворожки Явдохи та актор театру і кіно Олексій Тритенко, який зіграв чекіста Птіцина. Саме його руками й маузером буде творитися червоний терор.

5

Де знімали «Чорного Ворона»?

У стрічці основні події розгортаються на території Холодного Яру та Мотронинського монастиря на Черкащині. На екрані святиню відтворили в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки монастир не зберіг свого історичного вигляду. 

За час роботи над проєктом творча група вирушала в кілька експедицій Україною. Знімали в мисливському палаці графа Шувалова (Тальне), Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав». Старовинну залізничну станцію знімали в Поташі.

6

Хто писав музику до фільму?

Саундтреком до фільму «Чорний ворон» стала пісня «Веселі, брате, часи настали…» Святослава Вакарчука. Композитором інших тем стрічки став клавішник гурту «Океан Ельзи» та саундпродюсер картини Мілош Єлич. 

Для деяких сцен саундпродюсер самостійно грав на гітарі, фортепіано та бас-гітарі, додаючи симуляцію гри оркестру. Відтак у студію звукозапису запросили справжній оркестр музикантів, який відтворив потрібний тон загального настрою стрічки.

7

Костюми, антикваріат, ворон

Загалом у зйомках проєкту взяли участь близько 1000 акторів масових сцен, понад 100 коней та інших тварин. Для стрічки розробили більше як 400 костюмів – це спеціально відшиті або зібрані на антикварних ринках речі.

Одним з головних акторів у фільмі став ворон на ім’я Фрейд. Йому 10 років, і на його рахунку вже шість повнометражних фільмів.

МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ
поділитися
Twitter
Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: