Меню & пошук

За тиждень людина «з’їдає» 1 кредитну картку – дослідження

За тиждень людина «з’їдає» 1 кредитну картку – дослідження

Або 2000 мікропластичних частинок


[ads-pc-2]

Науковці Університету Ньюкасла з Австралії порахували, скільки пластику на тиждень вживає сучасна людина. Цифра сягає 2000 мікропластичних частинок. Це в середньому 5 грамів пластику щотижня, що еквівалентно вазі кредитної картки, пише CNN.

Така кількість пластику в раціоні сучасної людини пов’язана зі збільшенням обсягів мікропластику. Це частинки за розміром менші 5 міліметрів, які проникають у їжу, питну воду і навіть повітря. Вони можуть походити з різних джерел, зокрема волокон штучного одягу, деяких зубних паст або великих шматочків пластмаси, які поступово розпадаються на дрібні шматочки.

Найбільшим джерелом мікропластику є питна вода. Згідно з дослідженнями, в ній розпадаються 52 види пластмас. Під час дослідження було встановлено: у середньому людина споживає цілих 1769 частинок пластику щотижня тільки з питною водою – яка розливається в пляшки або потрапляє з крана.

Однак у цих результатах можливі значні регіональні відмінності. Наприклад, в США та Індії в два рази більше пластику, ніж у європейській або індонезійській водопровідній воді.

Іншими найпоширенішими джерелами мікропластику стали молюски, пиво та сіль.

Науковці наразі лише оцінюють ризики для здоров’я людини, які може завдати мікропластик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: